FUGA ARTIS – JAVA FLĪŽU ŠUVJU AIZPILDĪŠANAI


Ātri cietējoša java flīžu šuvju aizpildīšanai – tips CG2 WA
PIELIETOJUMS
Java piemērota keramikas flīžu (glazētās, terakotas, gresa, mozaīkas), dabīgā akmens un akmens aglomerātu flīžu, betona flīžu, keramikas un stikla mozaīkas flīžu šuvju aizpildīšanai. Java ieteicama lietošanai sausās, mitrās un
slapjās telpās, uz terasēm, balkoniem un māju fasādēm, kā arī uz apsildāmām grīdām.
Izšuvošanas javu var lietot ēku iekšpusē un ārpusē.
ĪPAŠĪBAS
• COLOR PROTECT® – moderna tehnoloģija, kas palielina šuves krāsas noturību: novērš krāsas izmaiņas un aplikuma veidošanos (tiek ražota uz mālzemes bāzes), paaugstināta noturība pret nosmērēšanos, ultravioleto starojumu, kā arī eļļu un sadzīves ķīmijas iedarbību. Krāsas viendabīgums tiek panākts pateicoties javas izcilajam viendabīgumam, kā arī pigmentu vienmērīgai izkliedei un saberzumam.
• EFEKT PERLENIA® – BURBUĻU EFEKTS – maksimāli samazināta mitruma uzsūkšanas spēja pateicoties hidrofobo molekulu formulai, kas aizsargā pamatni no mitruma.
• MYKO BARIERA® – SĒNĪŠU BARJERA – aizsargā šuves no pelējuma, sēnīšu, aļģu veidošanās tādējādi saglabājot segumam estētisku izskatu un veselīgu telpu mikroklimatu ilgāku laiku.
• Īss sacietēšanas laiks – var sākt staigāt jau 3 stundas pēc šuvju aizpildīšanas, kas ievērojami paātrina telpu pārklājuma tīrīšanu pēc remonta un ekspluatācijas sākšanu.
• Elastīgums – javu flīžu šuvju aizpildīšanai iesaka izmantot klājumiem, kas pielīmēti uz stabili nostiprinātām ģipškartona vai koka izcelsmes plāksnēm, apsildāmajām grīdām, balkoniem, terasēm, fasādēm; to var lietot arī klājumu šuvošanai, kas pielīmēti uz tādām tradicionālām celtniecības pamatnēm, kā cementa-kaļķu apmetums, cementa vai anhidrīda zemgrīdas segumi.
• Universāls šuvju platuma diapazons 1 ÷ 25 mm – javu šuvju aizpildīšanai var izmantot gan mozaīkai, gan liela izmēra flīzēm.
• Augsta adhēzija ar flīzēm – java piemērota keramikas flīžu (glazētās, terakotas, gresa, mozaīkas), dabīgā akmens un akmens aglomerātu flīžu, betona flīžu, keramikas un stikla mozaīkas flīžu šuvju aizpildīšanai.
• Plašs pielietojums – javu var lietot iekšdarbiem (sausās, mitrās, slapjās telpās, tādās kā vannas istabas, virtuves, priekšnami) un āra darbiem (java ir sala un ūdens izturīga), šuvju aizpildīšanai no jauna ieklātiem vai atjaunotiem sienu vai grīdu klājumiem ar intensīvu ekspluatācijas noslogojumu (piem., tirdzniecības centros, kinoteātros, muzejos, stacijās, terminālos).
• Izcili ekspluatācijas parametri – noturība pret plaisāšanu, skrāpējumiem, nodilšanu, stabila pie temperatūrām no -30°С līdz +80°С.
• Ērta lietošanā – produkts vienkārši gatavojams, plastisks un patīkams strādājot, ļauj ātri un viegli aizpildīt šuves, neradot uz flīžu virsmas skrāpējumus.
• Bagātīga krāsu gamma – plaša krāsu gamma, kas sastāv no 30 krāsām un ļauj piemeklēt klājuma krāsai piemērotāko šuves krāsu. Kopā ar sanitāro silikonu ATLAS SILTON S, kas pieejams tādā pašā krāsu gammā, kā arī ar apdares līstēm ATLAS, veido klājumu apdares komplekso sistēmu.
PAMATNES SAGATAVOŠANA
Šuves pirms aizpildīšanas rūpīgi jānotīra no putekļiem un dažāda veida netīrumiem (šuvēm starp flīzēm jābūt vienādā dziļumā, tāpēc flīzēšanas procesā pastāvīgi jānovāc līmjavas pārpalikumi). Šuvju aizpildīšanu var sākt pēc līmjavas, ar kuru pielīmētas flīzes, sacietēšanas – ne ātrāk kā pēc 24 stundām. Ja lieto ātri cietējošo līmjavu ATLAS MIG, šuvošanu var sākt jau 4 stundas pēc flīžu pielīmēšanas. Tieši pirms šuvju aizpildīšanas flīžu virsma jānotīra ar mitru sūkli, un nedaudz jāsamitrina šuves (īpaši tad, ja šuvju aizpildīšanu veic pēc līmjavas pilnīgas sacietēšanas vai, remonta gadījumā – vietās, kur bijusi vecā java).
JAVAS SAGATAVOŠANA
Maisījums šuvju aizpildīšanai ATLAS ARTIS ir sausais maisījums uz cementa saistvielas bāzes ar speciāli piemeklētu frakciju, pildvielām, krāsvielām, kā arī augstākās kvalitātes modificējošām piedevām. Javu sagatavo ieberot sauso maisījumu tilpnē ar nomērītu ūdens daudzumu (proporcijā 0,20 – 0,23 l ūdens uz 1 kg sausā maisījuma) un izmaisa līdz viendabīgas konsistences iegūšanai. Maisīšanu var veikt ar rokām vai mehāniski. Java ir gatava lietošanai pēc 5 minūtēm un atkārtotas samaisīšanas. Sagatavotā java jāizlieto aptuveni 40 minūšu laikā.
IZLIETOŠANAS VEIDS
Šuvju aizpildīšana.
Javu dziļi un blīvi iepilda šuvē ar gumijas špakteļlāpstiņas palīdzību, ko tur rokā slīpi pret flīzes malu, apm. 450 leņķī attiecībā pret flīzējuma virsmu. Uzmanību: daži flīžu veidi (piem., marmora vai pulētā gresa flīzes) var mainīt krāsu. Tādēļ pirms šuvošanas, jāizmēģina flīzes reakcija nelielā laukumiņā.
Flīzējuma šuvju tīrīšana.
Pēc javas iepriekšējās sasaistīšanās var sākt flīzējuma šuvju tīrīšanu, tas ir – pēc 10-20 minūtēm. To dara ar cietu sūkli (ar lielām porām). Uzmanību: pārāk liela šuvju virsmas piesūcināšana ar ūdeni var izraisīt pigmentu un svaigās javas izskalošanu.
Pārklājuma kopšana.
Gatavo šuvju tīrīšanai iesaka izmantot atbilstošus slaukāmos materiālus vai cietus sūkļus (ar sīkām porām). (Uzmanību: flīzes nedrīkst tīrīt sausā veidā, jo var mainīties šuvotāja krāsa, putekļiem nokļūstot vēl mitrajā šuvē). Lai saglabātu javas optimālos cietēšanas parametrus, svaigās šuves jāuztur nedaudz mitras dažu nākamo dienu laikā, piem., apsmidzinot ar ūdeni vai mazgājot virsmu ar tīru ūdeni. Šuves īstā krāsa parādīsies pēc tās pilnīgas nožūšanas, t.i. pēc aptuveni 2–3 dienām.
Uzmanību: Lai nepieļautu krāsu atšķirību, iesaka lietot viena numura un vienā datumā fasētu javas maisījumu. Java jāsargā no pārāk intensīvas izžūšanas. Šuju aizpildīšanu āra darbos var veikt tad, ja vismaz pirmās trīs dienas cietējošā java netiek pakļauta atmosfēras nokrišņu iedarbībai, zemām temperatūrām (zem +5°С), paaugstinātam gaisa mitrumam. Šuvēm, kas atrodas īpašās vietās (ārējie un iekšējie stūri, kompensācijas šuves), lieto atbilstošas līstes, piem., apdares līstes ATLAS, vai aizpilda tās ar elastīgu materiālu, piem. silikonu ATLAS SILTON S.
PATĒRIŅŠ
• Ekonomisks izlietojums – izlietojums atkarīgs no šuves dziļuma un platuma, izmantoto flīžu veida un izmēriem.
Piemēram:
Flīzes izmērs Šuves platums Izlietojums
[mm] [mm] [kg/m2]
Mozaīka 2 apm. 0,8
100×100 3 apm. 0,6
150×150 3 apm. 0,5
200×250 3 apm. 0,4
300×300 3 apm. 0,3
TEHNISKIE DATI
maisījuma proporcijas……………………………………………0,20-0,23 l ūdens uz 1 kg maisījuma
………………………………………………………………………………..0,40-0,46 l ūdens uz 2 kg maisījuma
………………………………………………………………………………..1,00-1,15 l ūdens uz 5 kg maisījuma
Javas lietošanas laiks……………………………………………aptuveni 40 minūtes
Javas sagatavošanas temperatūra……………………….no +5°С līdz +35°С
Apkārtējās vides temperatūra darba laikā……………..no +5°С līdz +35°С
Noturība pret temperatūrām ekspluatācijas laikā….no –30˚С līdz +80˚С
Grīdas lietošana……………………………………………………..pēc 3 stundām
Sausā maisījuma blīvums……………………………………..aptuveni 1,2 kg/dm³
PUNKTU KLASIFIKĀCIJA:
3 punkti – 2 kg
6 punkti – 5 kg