ATLAS MIG 2 ātri cietējoša flīžu līme

Ātri cietējošā flīžu līme – tips C1FTE

PIELIETOJUMS
ATLAS MIG 2 ir speciāls līmes maisījums sienas un grīdas keramikas flīžu (glazēto, terakotas, klinkera, gresa) līmēšanai, kā arī cementa neuzsūcošo flīžu, betona un dabiskā akmens flīžu līmēšanai. Visbiežāk lieto, ja nepieciešams ātri nodot ekspluatācijā flīzēto laukumu, piem., koridorus vai citas telpas, kurās nav iespējams ilgāku laiku apturēt ekspluatāciju. ATLAS MIG2 var klāt arī uz tādām pamatnēm kā cementa un cementa–kaļķu apmetums, betons, gāzbetons, cementa bezšuvju un bezūdens ģipša grīda, kā arī neapstrādāta virsma no ķieģeļiem, blokiem, dobiem blokiem un citiem šāda veida keramikas vai arī kaļķu–smilts materiāliem. Maisījumu var izmantot iekšdarbiem un āra darbiem. Javas slāņa biezums 2-5mm.ATLAS MIG2 ir paredzēta sienas un grīdas flīžu un neuzsūcošu cementa, betona un neuzsūcoša mākslīgā vai dabīgā akmens flīžu pielīmēšanai, kā arī uz virsmām kas pakļautas termiskām un mhāniskām iedarbībām, ar nosacijumu ka tiek izmantota piedeva ATLAS ELASTĪGĀ EMULSIJA. Pamatni ATLAS LĪMJAVAI var veidot cementa, cementa–kaļķu un ģipša apmetums, betons, gāzbetons, cementa bezšuvju vai arī bezūdens ģipša grīda un neapmesta virsma no ķieģeļiem, blokiem, dobiem blokiem un citiem keramikas vai arī kaļķu–smilts materiāliem. ATLAS LĪMJAVA ir vispusīga pielietojuma celtniecības materiāls. Tā ir piemērota arī virsmu izlīdzināšanai un špaktelēšanai, kā arī mūrēšanai. ATLAS LĪMJAVU var lietot iekšdarbos un āra darbos, tas ir ūdens un sala izturīgs. Slāņa biezums 2÷5 mm.
ĪPAŠĪBAS
ATLAS MIG2 ir lietošanai gatavs sausais visaugstākās kvalitātes cementa saistvielu, pildvielu un modificējošo līdzekļu maisījums. Raksturīgs labs plastiskums, laba adhēzija ar dažādiem celtniecības materiāliem, kas padara šo līmjavu universāli izmantojamu. Maisījuma ātrā saķere ļauj segumu ekspluatēt jau pēc 4 stundām pēc flīžu ieklāšanas. Darba parametru dēļ java ir ekonomiska, vienkārša un ērta lietošanā. Optimālā ieteicamā līmes konsistances un slāņa biezuma izvēle (attiecīgajiem javas lietošanas apstākļiem) nepieļauj svaigi pielīmēto flīžu noslīdēšanu. ATLAS MIG ir sala un ūdens izturīgs produkts.
PAMATNES SAGATAVOŠANA
attīrītai no slāņiem, kuri var vājināt javas adhēziju, it īpaši no putekļiem, netīrumiem, kaļķiem, eļļām, taukiem, vaska, eļļas un emulsijas krāsas paliekām. Ir jākoriģē pamatnes nelīdzenumi, kuri padara neiespējamu javas slāņa biezuma (2÷5 mm) pareizu pielietojumu, lietojot materiālus, kas ieteicami šāda veida darbiem, piemēram: ATLAS IZLĪDZINOŠĀ CEMENTA JAVA, ATLAS APMEŠANAS JAVA, zemgrīdas klājums ATLAS TEN–10 utt.. Pārlieku liela pamatnes absorbcija jāsamazina, lietojot gruntējošo emulsiju ATLAS UNI–GRUNT vai ATLAS UNI-GRUNT PLUS. Ja, flīzes nepieciešams līmēt uz vājām pamatnēm ar grūti nosakāmu nestspēju (piem., ar putošu virsmu, grūti notīrāmas), ieteicams veikt adhēzijas pārbaudi, pielīmējot flīzi un pārbaudot sasaisti pēc 48 stundām. Līmējot flīzes uz stabilām, stingrām, ūdensizturīgām koka pamatnēm, tieši uz vecā flīzējuma vai uz pamatnēm, kas ietilpst apsildāmo sienu vai grīdu sistēmās, iesakām izmantot līmjavu ATLAS PLUS ar paaugstinātu elastību un adhēziju vai maisījumu ATLAS MIG, kas sagatavots ar ELASTĪGAS EMULSIJAS ATLAS piejaukumu.
JAVAS SAGATAVOŠANA
Javu tiek pagatavota, ieberot sauso maisījumu traukā ar nomērītu ūdens daudzumu (proporcijā 0,22 l ūdens uz 1 kg sausās javas) un samaisot līdz viendabīgas konsistences iegūšanai. To vislabāk veikt mehāniski, ar urbjmašīnai pievienota lēnapgrieziena maisītāja palīdzību. Java ir gatava lietošanai pēc 5 minūtēm un atkārtotas samaisīšanas. Sagatavotā java jāizlieto aptuveni 1 stundas laikā. Ja izmanto javu, kurai piejaukta ELASTĪGĀS EMULSIJAS ATLAS piedeva, maisījumu ieber emulsijas ūdens šķīdumā, ievērojot proporciju 10kg sausā maisījuma ATLAS MIG uz šķīdumu, kas pagatavots no 1kg ELASTĪGĀS EMULSIJAS ATLAS un 1,7l ūdens. Turpmākās darbības izpilda kā iepriekšējā gadījumā. Java, kas iegūta piejaucot ELASTĪGĀS EMULSIJAS ATLAS piedevu, jāizlieto apm. 30min. laikā.
IZLIETOŠANAS VEIDS
Java ATLAS MIG tiek lietota flīžu klāšanā ar plānkārtas metodi. Java jāuzklāj uz sagatavotās pamatnes ar gludu tērauda rīvdēli un vienmērīgi jāizlīdzina (pēc iespējas, vienā virzienā) ar robainā rīvdēļa palīdzību. Vienā reizē nav ieteicams uzklāt javu uz pārāk lielas virsmas, jo pēc izlīdzināšanas līmējošās īpašības tā saglabā aptuveni 10÷20 minūtes (atkarībā no pamatnes un apkārtējās vides parametriem). Lai pārbaudītu vai vēl ir iespējams pielīmēt flīzes, ieteicams veikt pārbaudi rokas pirkstus piespiežot pie iepriekš uzklātās javas. Ja līme paliek uz pirkstiem, tad flīzes vēl var līmēt. Ja pirksti ir tīri, tad jānoņem esošais līmes slānis un jāuzklāj jauns. Pēc javas izlīdzināšanas flīze rūpīgi jāpieliek pie pamatnes un jāpiespiež. Uz pamatnes uzklājamās javas daudzumam jābūt tik lielam, lai pēc flīzes piespiešanas tās saskares virsma ar līmi būtu vienmērīga un iespējami vislielākā (min. 2/3 no flīzes virsmas). Grīdas apšuvuma klāšanā ieteicams, lai pilnīgi visa flīzes virsma būtu pielīmēta. Flīzes stāvokļa koriģēšanas laiks ir aptuveni 10 minūtes no tās piespiešanas brīža. Ja ieplānota apšuvuma izšuvošana, darbu veikšanas laikā no šuvēm periodiski jānoņem javas pārpalikums, kas parādās pēc flīžu piespiešanas. Grīdas lietošanu vai apšuvuma izšuvošanu var uzsākt pēc javas sacietēšanas, ne vēlāk, kā 24 stundas pēc flīžu pielīmēšanas, ja izmanto ATLAS MIG ar ELASTĪGĀS EMULSIJAS ATLAS piedevu, grīdu lietot var sākt pēc apm. 6 stundām. Ekspluatācijas izturību java sasniedz pēc 3 dienām. Pirms līmēšanas flīzes nemitrināt!
PATĒRIŅŠ
Vidēji tiek izlietots 1,5 kg javas uz 1 m² uz katru 1 mm līmējošā slāņa biezuma. Praksē izlietojums ir atkarīgs no pamatnes līdzenuma pakāpes un flīžu veida.
TEHNISKIE DATI
Maisījuma proporcijas ……… apm. 0,22l ūdens uz 1kg maisījuma
…………………………………………..5,25÷5,75 l ūdens uz 25 kg maisījuma
Javas derīguma laiks darbam ……………. apt. 1 stunda
Atklātais darba laiks …………………………. min. 30 minūtes
Flīzes koriģēšanas laiks ……………………. 10 minūtes
Javas sagatavošanas temperatūra ……. . no +5°C līdz +25°C
Pamatnes un apkārtējās
vides temperatūra ……………………………. no +5°C līdz +25°C
Temperatūras izturība ……………………… no -20°C līdz +60°C
Grīdas lietošana ……………………….. pēc 24 stundām
Izšuvošana …………………………………….. aptuveni pēc 4 stundām
Javas slāņa min. biezums ………………… 2 mm
Javas slāņa maks. biezums ……………… 5 mm
PUNKTU KLASIFIKĀCIJA:
4 punkti - 25 kg