ATLAS GIPS RAPID universāla špaktelēšanas tepe

Gatavā polimēru špaktele
PIELIETOJUMS
Gludas ģipša virsmas izveide – sienu un griestu virsmas iekštelpās.
Špaktele ir piemērota uzklāšanai ar rokām vai jaucējsūkni.
Pamatņu veidi – betons, šūnbetons, cementa, cementa–kaļķa un ģipša apmetums, ģipškartona plāksnes.
Apdares veidi – krāsa, tapetes.
ĪPAŠĪBAS
Iespēja uzklāt ļoti plānu kārtiņu – dod iespēju samazināt materiāla patēriņu atkarībā no pamatnes īpašībām.
Ļoti sīkgraudaina – dod iespēju iegūt ideāli gludu virsmu, kas lieliski piemērota krāsošanai vai tapešu līmēšanai.
Augsta adhēzija ar pamatni – pateicoties atbilstošam polimēru saturam.
Elastīga un izturīga pret plaisām – sacietējušā materiāla kārta ir izturīga pret plaisām gan ģipša virsmas saistīšanās un žūšanas laikā, gan tās ekspluatācijas laikā.
Viegli krāsojama – ģipša virsmas viendabīgā, sniegbaltā krāsa uzlabo krāsošanu, kā arī ekonomē krāsas patēriņu un darbu izmaksas.
Ērti lietojama – tiek piegādāta gatavā veidā, tas dod iespēju neizlietoto masu atstāt spainī un izlietot to vēlāk visa derīguma termiņa laikā, tas ir, 12 mēnešu laikā pēc izgatavošanas datuma.
PAMATNES SAGATAVOŠANA
Pamatnes sagatavošana
Pamatnei jābūt:
• stabilai – pietiekami stingrai un labi kondicionētai. Tiek pieņemts, ka pamatnes kondicionēšanas laiks (normālos apstākļos, tas ir, apm. 20 °C un 55 % mitruma – citos apstākļos izžūšanas laiks var palielināties) attiecīgi ir:
- jauniem ģipša apmetumiem (piem., ATLAS GIPS SOLARIS), cementa un cementa–kaļķa apmetumiem vismaz 1 nedēļa uz katru biezuma cm,
- sienām un betona pārsegumiem ne mazāk par 28 dienām;
• sausai – mitrums nedrīkst pārsniegt 3 %;
• attīrītai – no slāņiem, kas var vājināt masas adhēziju, sevišķi no putekļiem, netīrumiem, kaļķiem, eļļas, taukiem, vaska, krāsas un antiadhēzijas līdzekļiem;
• nogruntētai:
- ar emulsiju ATLAS UNI-GRUNT – pamatnēm ar pārmērīgu uzsūcamību,
- ar adhēzijas maisījumu ATLAS GIPS ADHER – pamatnēm ar zemu uzsūcamību vai gludām virsmām (piem., betona sienām un pārsegumiem).

Špakteles sagatavošana
Iepakojuma saturu samaisa ar urbjmašīnai pievienotu maisītāju līdz viendabīgas konsistences iegūšanai. Špakteli nedrīkst savienot ar citiem materiāliem, atšķaidīt vai sabiezināt.

Špakteles uzklāšana
Špakteli vienmērīgi uzklāj ar nerūsējošā tērauda rīvdēli, spēcīgi piespiežot to pie pamatnes. Darbu ieteicams sākt no griestiem, masu uzklāj joslās, virzoties no loga telpas dziļumā, rīvdēli velk uz savu pusi. Špakteli uz sienām klāj joslās virzienā no grīdas uz griestiem, rīvdēli virzot no lejas uz augšu. Nākamo kārtu uzklāj pēc iepriekšējās pilnīgas sacietēšanas. Mašinizētas uzklāšanas gadījumā špakteli izlīdzina ar rīvdēli, bet iespējamo materiāla pārpalikumu ieliek traukā. Slīpēšanu veic pēc virsmas pilnīgas nožūšanas. Darbu laikā jāuzmanās, lai nepiesārņotu iepakojumā palikušo materiālu, jo tas var izraisīt materiāla parametru pasliktināšanos. Iepakojumā palikušo neizlietoto materiālu apsedz ar plēvi, bet iepakojumu hermētiski noslēdz.

Apdares darbi
Pirms apdares darbu sākuma ģipša virsmai jābūt sausai un attīrītai no putekļiem pēc slīpēšanas. Pirms ģipša virsmas krāsošanas ar akrila krāsu ieteicams to nogruntēt ar preparātu ATLAS UNI-GRUNT. Pirms krāsošanas un tapešu līmēšanas pamatne jāgruntē ar preparātu, ko iesaka krāsas vai tapešu izgatavotājs.
PATĒRIŅŠ
Vidēji tiek patērēts apm. 1,0 kg masas uz 1 m2.
TEHNISKIE DATI
ATLAS GIPS RAPID tiek ražots kā masa uz sveķu saistvielas, minerālās pildvielas un modificēto piedevu bāzes.
Kārtas minimālais biezums…………………………………1 mm
Kārtas maksimālais biezums………………………………3 mm
Masas sagatavošanas temperatūra,
kā arī pamatnes un vides temperatūra darba laikā……..no +5 °C līdz +25 °C
Mitrums telpā darba laikā…………………………………….līdz 70 %
Nožūšanas laiks………………………………………………….apm. 6 stundas (kārtas biezums 1 mm, temperatūra +20 °C, mitrums 50 %)
PUNKTU KLASIFIKĀCIJA:
2 punkti – 2 kg
3 punkti – 8 kg
8 punkti – 28 kg